SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 5097328
*
nr 509 7328
Fiskbestick
i schatull, 26 del. England 1800-tal, pläter/benskaft
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2008
kl 16:06:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 14:20:24
1
700 kr
18/2 15:45:41
2
Vinnande bud
18/2 15:49:08
1
900 kr
18/2 15:49:44
1
1.000 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benskaft england 1800-tal fiskbestick i schatull nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Fiskbestick
nr 509 7328
Fiskbestick
i schatull, 26 del. England 1800-tal, pläter/benskaft
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 14:20:24 | 1 | 700 kr |
18/2 15:45:41 | 2 | Vinnande bud |
18/2 15:49:08 | 1 | 900 kr |
18/2 15:49:44 | 1 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benskaft england 1800-tal fiskbestick i schatull nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41